D. Čepauskaitė "Pupos"

Premjera 2010-09-24

Režisierius Jonas Andriulevičius
Dailininkas Rimantas Jacunskas

Pjesės autorės, „Poezijos pavasario“ laureatės ,„Pupos“ pelnė pirmąją vietą Nacionalinės dramaturgijos konkurse, D. Čepauskaitė įvertinta „Geriausios autorės“ nominacija, apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“.
Šioje pjesėje gyvi, žemiški, psichologiškai įtikimi veikėjai kuria sutuoktinių poros, atsidūrusios kiek netikėtoje, tačiau visai realioje situacijoje, santykius. Spektaklio problematikos centre - vyro ir moters charakterių stereotipo sukeliamas  absurdas.
Siekiant šiuolaikiniame žmoguje atrasti archetipą, pjesėje įpinti bibliniai siužetai apie Adomą ir Ievą, kurie padeda pagrįsti priekaištus dėl nevykusio gyvenimo, pavydo scenas, jaukias bendrumo akimirkas ir atspindi kasdienybės alinamų ir neatpainiojamai gyvenimo susaistytų žmonių buvimo drauge istoriją. Spektaklyje kuriami skirtingi žanrai: komiška aktorių vaidyba kontrastuoja su daugiaprasmiu bibliniu siužetu. Tai žadina įvairias žiūrovo reakcijas, balansuojančias tarp groteskiškumo ir lyriškumo, komiškumo ir graudulio, pasibjaurėjimo ir susižavėjimo...
Distancija tarp spektaklio personažų ir vaidmenų atlikėjų amžiaus specialiai neslepiama – tai irgi padeda parodyti gyvenimo laikinumą: juk mums duota tik valandėlė, o žmogaus, kuris šalia, nematome... Spektaklis 2011 m. Lietuvos mėgėjų teatrų šventės-apžiūros „Atspindžiai“ diplomantas.

Brigita – Vaiva Andriulevičienė
Alfonsas - Valdas Antanavičius
Ieva - Živilė Antanavičienė
Adomas - Arūnas Simonaitis

 

Previous Post
V. Liubimovas "Ave"
Next Post
J. Keleras "58 sapnai"