„Lygybės medžio“ parodos kelionė prasidėjo

Jonavos rajono savivaldybės teatro projekto „Lygybės medis“ fotoparoda pradėjo kelionę po rajono įstaigas, kurių ugdytiniai dalyvavo gegužės mėnesį Skrebinų sodyboje vykusioje teatro edukacinėje-kūrybinėje laboratorijoje vaikams ir jaunimui, žmonėms su socialine atskirtimi. Fotomenininko Gintauto Tiškos darbai, įamžinę smagiausias tris dienas trukusio projekto akimirkas, šiuo metu eksponuojami Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje.
„Vos iškabinome specialiai parodos atkeliavimui paruoštą informacinį stendą bei pačias fotonuotraukas, iškart sulaukėme ir mokytojų, ir moksleivių susidomėjimo, - pasakoja ilgametė projekto „Lygybės medis“ dalyvė, „Neries“ pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė logopedė Vidutė Tatarūnienė. – Labai šauni tokios keliaujančios parodos idėja, ne tik primenanti prasmingai praleistą laiką projekte, bet ir skatinanti norą toliau jame dalyvauti.“  Mokyklos specialiųjų pedagogių Dalios Stundžienės ir Irinos Bereznajos, ne vienerius metus talkinančių organizuojant „Lygybės medį“, nuomone, į projektą įtraukiami vaikai įgauna bendravimo įgūdžių, prasiplečia jų emocinis ir socialinis akiratis, o mokykloje eksponuojama šiemetinio projekto paroda privertė bendraklasius pažvelgti į juos kitomis akimis, prisidėjo prie palankesnės integracijos tarp bendraamžių.
Pasak „Lygybės medžio“ iniciatoriaus, Jonavos rajono savivaldybės teatro meno vadovo-režisieriaus Jono Andriulevičiaus, kitąmet dešimtmetį minėsiančiam socializacijos projektui labai svarbus tokio dalyvių grįžtamojo ryšio fiksavimas. „Lavinamasis ir auklėjamasis teatro terapijos poveikis pasiekia kiekvieną, nors kiek prie jo prisilietusį, - įsitikinęs jis. – Tikimės, kad „Lygybės medis“, savo idėja galintis apimti bet kokią amžiaus grupę ar socialinį sluoksnį, gyvuos ir pritrauks vis daugiau dalyvių.“
„Neries“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja  ugdymui Vilija Adomėlienė, parodos atidarymo metu pristačiusi Jonavos rajono savivaldybės teatro direktorę Reginą Kestenienę bei režisierių Joną Andriulevičių kaip „teatro žmones“, mokyklos aktų salę užleido gausiai susirinkusiems „Neries“ pradinukams, kuriems J. Andriulevičiaus pravesta teatro meno pamokėlė labai patiko. „Pasirodo, jūs visi tinkami teatrui“, - konstatavo R. Kestenienė, įvertinusi I-IV klasių moksleivių judrumą, aktyvumą ir kūrybingumą.
Iš „Neries“ pagrindinės mokyklos iškeliavusi paroda ketina pasiekti ir kitus „Lygybės medžio“ dalyvius: Jonavos „Lietavos“ bei Ruklos J. Stanislausko pagrindinių mokyklų moksleivius, Jonavos vaikų globos namų auklėtinius bei rajono Neįgaliųjų veiklos centro lankytojus.

Previous Post
Jonaviečius "Namo..." kviečia per Vėlines
Next Post
"Trys aukštos moterys" pradėjo "Atspindžius" Utenoje