N. Ptuškina "Aš tave labai myliu, mama" (pagal "Kol ji ruošėsi mirti")

Premjera 2009-05-08

Režisierius Jonas Andriulevičius
Dailininkė Edita Januškevičenė

Lyrinė komedija „Aš tave labai myliu, mama!“ Jonavos savivaldybės teatre pastatyta pagal Nadeždos Ptuškinos pjesę „Kol ji ruošėsi mirti“. Ši pjesė, Lietuvoje pristatoma pirmą kartą, iki šiol karaliauja daugelyje Rusijos teatrų, įamžinta nuostabiu kinofilmu su J. Vasiljeva, I. Kupčenko ir O. Jankovskiu.
Graži lyrinė pasaka suaugusiems patvirtina žanro taisykles: visais laikais mėgstamos gerai pasibaigiančios, sveiko jumoro nestokojančios gerai parašytos istorijos.
Įprasta pilkų dienų tėkmė pasikeičia, atrodo, per akimirksnį - dėl motinos, jaučiančios artėjančią mirtį, ramybės jos senmergė duktė atsitiktinai į jų namus patekusį vyrą ryžtasi pristatyti kaip savo būsimąjį, o pardavėją iš daržovių parduotuvės – kaip kažkada paliktą dukterį... Tačiau likimas mėgsta staigmenas: paskubomis sukurta iliuzija, skirta mirštančios motinos širdžiai nuraminti, staiga ima realizuotis, suteikdama gyvenimo prasmės visiems šios istorijos dalyviams.
Vieniši žmonės dideliame mieste netikėtai įsitraukia į pačių sugalvotą žaidimą, visiškai svetimi vienas kitam žiūrovų akivaizdoje tampa artimesni už gimines. Tuo metamorfozės nesibaigia – nebesiruošia mirti Sofija Ivanovna, nes „ant širdies esantis akmuo“ verčia rūpintis „žentu“, „anūke“, būsimu proanūkiu ir toliau besitęsiančiais visų likimais... Tai nuoširdžiai paprasta istorija, jautriai ir su  švelniu jumoru parodanti, kad patys svarbiausi gyvenime daiktai – šeima, lempa su gaubtu ir padengtas stalas...  Namai, kuriuose esi laukiamas, esi reikalingas ir vien dėl to – laimingas.
Pasak Ramūno Abukevičiaus, aktoriaus, LLKC vyriausiojo specialisto, spektaklis „Mama, aš tave labai myliu“, kaip ir tikimasi iš jonaviečių, paskleidė ryškių charakterių ir gero skoningo humoro dozę. Spektaklis tapo 2009 m. Lietuvos mėgėjų teatro šventės – apžiūros diplomantu.

Tantjana – Vaiva Andriulevičienė
Igoris – Valdas Antanavičius
Sofija Ivanovna – Gintarė Vaiciekavičiūtė
Dina – Živilė Martinaitienė

 

 

 

 

Previous Post
"Traukinių stotis" (autorius nežinomas)
Next Post
"Kaltės akimirkoje" (pagal V. Bubnio pjesę "Kaltė")