III tarptautinis mėgėjų teatro festivalis Jūrmaloje (Latvija)

Jonavos rajono savivaldybės teatras 1999 m. liepos 21-22 dienomis dalyvavo Jūrmaloje (Latvija), garsiojoje „Skatuve Jūrmala“ (Jūrmalos scena) vykusiame III tarptautiniame mėgėjų teatro festivalyuje. Pirmąją festivalio dieną jonaviečiai  parodė spektaklį pagal E. Salolą “Bobos”, kurį režisavo Jonas Andriulevičius. Į šį Šiaurės šalių teatrų sambūrį buvo pakviesti geriausi kolektyvai iš Danijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos ir Rusijos. Latviai pristatė tris savo teatrus.
Jonaviečiai liko sužavėti gera festivalio organizacija. Rytais vyko pamokos, seminarai, pratybos, o vakarais – spektakliai. Šeimininkų sukurta šilta kūrybinė atmosfera paveikė visus festivalio dalyvius. Kiekviename jaukaus Jūrmalos teatro kampelyje dalyviai dalijosi mintimis apie spektaklius, savo kolektyvo kūrybinį darbą, problemas. Dar kartą buvo įrodyta, jog teatras šneka viena kalba, nes bendrauti kalbos barjeras bemaž netrukdė.
Spektaklius stebėjo autoritetinga komisija iš žymių Latvijos teatralų. Jai teko nelengva užduotis – išskirti geriausią spektaklį bei išrinkti geriausius aktorius, geriausius moters ir vyro vaidmenis. Tai padaryti buvo sudėtinga, nes visi spektakliai pasižymėjo aukštu meniniu lygiu. Tarp geriausiųjų pagrindiniam prizui buvo pristatyti ir jonaviečiai, o moters vaidmens nominacijai – Jonavos aktorė Lolita Vaškelienė. Geriausiu pripažintas Ventspilio (Latvija) jaunimo studijos spektaklis pagal latvių dramaturgo L.Gundaro pjesę „Uždaras ratas” (rež. I. Jaunziemas).
Jonaviečiai važiuodami į festivalį jaudinosi, nes slėgė didelė atsakomybė – šiame festivalyje reikėjo atstovauti ne tik savo miestui, bet ir Lietuvai. Tačiau „Bobos” pranoko visų lūkesčius. Spektaklis priskirtas prie geriausių festivalyje rodytų darbų. Komisija susižavėjo teatro ansambliškumu, sugebėjimu išnaudoti visas šiam žanrui būdingas raiškos priemones, neperspaudžiant ir išlaikant subtiliausią pateikimo liniją. Didelė staigmena visiems buvo tai, kad mūsų aktoriai ne profesionalai, o mėgėjai.
Aukštas Jonavos savivaldybės teatro įvertinimas, kurį pabrėžė festivalio komisija ir Latvijos žiniasklaida, buvo didžiausia dovana jonaviečiams. Kolektyvas džiaugiasi dalyvavęs šiame festivalyje, kuris suteikė galimybę pamatyti nuostabius darbus ir įkvėpė tolimesnei kūrybai.

Previous Post
About Jonava Municipality theatre
Next Post
Jonavos teatras XX-ajame tarptautiniame kartų teatrų festivalyje