IV tarptautinis teatro festivalis „Talvils 2003" Valkoje (Latvija)

IV tarptautinis teatro festivalis „Talvils 2003" Valkoje (Latvija)

2003 m. birželio pabaigoje Jonavos savivaldybės teatralai, vadovaujami Reginos Kestenienės, buvo išvykę į IV tarptautinį teatrų festivalį Valkos mieste (Latvija).
Penkias dienas trukusiame renginyje spektaklius parodė net 16 šalių menininkai. Be artimesnių kaimyninių šalių, scenoje vaidino Venesuelos, Gruzijos, Izraelio, kitų šalių teatralai. Mūsų rajono kolektyvas tarptautiniame festivalyje pristatė Ž. Žane  spektaklį „Kambarinės“, sulaukusį teigiamo įvertinimo. O Vokietijos atstovai, neslėpdami susižavėjimo, režisieriui Jonui Andriulevičiui įteikė prizą.
Šventėje dar dalyvavo Kauno dramos bei Vilniaus universiteto studentų teatrai. „Savo sugebėjimus parodė ne tik mėgėjai, bet ir profesionalūs aktoriai bei režisieriai. Mums išties buvo malonu išgirsti gražių atsiliepimų apie mūsų vaidinimą. Ypač aukštai jį įvertino Gruzijos menininkė, prisipažinusi, kad iš daugelio matytų „Kambarinių“ pastatymų, mūsiškis paliko didžiausią įspūdį“, - džiaugėsi R. Kestenienė.
Tuo pačiu metu į valkos miestą susirinko ir folkloro grupės iš įvairių valstybių. „Vien dalyvių buvo apie 600. Tarptautiniame folkloro renginyje Lietuvai atstovavo Kaišiadorių kultūros namų ir Klaipėdos universiteto studentų kolektyvai. Turėjome galimybę kalbėti per Latvijos respublikinį radiją. Pasakojome apie Joninių šventę, organizuojamą mūsų mieste, bendravome, susiradome daug draugų. Tokie susibūrimai – tai dar viena saujelė patirties, dar viena tobulėjimo pakopa“, - sakė savivaldybės teatro direktorė.
„Naujienų“ inf.

Previous Post
About Jonava Municipality theatre
Next Post
Jonavos teatras XX-ajame tarptautiniame kartų teatrų festivalyje